fbpx


Firma Nelson Homes existuje již 70 let, tím se z ní stává nejstarší a největší výrobce prefabrikovaných domů v Západní Kanadě. Ročně vyrábí kolem 500 stavebních balíčků. Staví také hotové domy (tzv. RTM, tedy “ready to move”), které jsou transportovány a instalovány v okruhu několika set kilometrů od výrobny.

Kanadské stavební dřevo je jedno z nejlepších na světě. Je ručně tříděné, individuálně značkované a dvakrát tepelně upravené do žádoucí předepsané vlhkosti. Stavební předpis v Kanadě je jeden z nejpřísnějších na světě.

NELSON HOMES se pyšní téměř 50 tisíci postavenými domy. Staví ale také apartmány, hotely a instituční budovy. Je jedním z autorizovaných dodavatelů hotelového řetězce Ramada Inn.

Naše domy jsou nesporně nejlepší na českém trhu a to jak materiálově (Kanada je velmoc dřeva a matka dřevostaveb), tak stavebním systémem (pro export používáme překližku a 2×6 trámy, v tomto jsme jediná firma v EU).

 
 

Nelson Homes dnes:

Nejlepší v oboru

Nelson Homes se stal jedním z největších výrobců v Severní Americe a důvěryhodným lídrem v oboru.

45 000 domů

Nelson Homes vyrobil více než
45 000 domů po celé Severní Americe.

Produktová rozmanitost

Nelson Homes vyrábí domy od 50 do 1500 metrů čtverečních. Od malých jednotek až po velké komerční budovy.

Co jsou lehké dřevěné skelety?

Lehké dřevěné skelety jsou v USA a Kanadě označovány jako Platform-Frame. Základem této lehké stavební konstrukce je tyčový nosný skelet (kostra domu), který je ztužen deskovým nosným skeletem (ten stabilizuje tyčovou kostru). Tyčová skeletová kostra přenáší vertikální (svislé) zatížení. Konstrukční desky, kterými je skelet opláštěn, přenášejí horizontální (vodorovná) zatížení (účinky větru a jiných sil). Výstavba konstrukčním systémem lehkých skeletů je rychlá a velkou část stavebního materiálu lze prefabrikovat již ve výrobní hale (stupeň prefabrikace je volen podle konkrétní stavby, její složitosti a dispozic). Výstavba probíhá suchou cestou, dům tedy nemusí vysychat a stavět lze praktiky po celý rok, bez technologických přestávek.

NELSON HOMES staví pro export z prvotřídní překližky a solidních trámů rozměru 2×6. Nepoužíváme méně kvalitní a trvanlivou OSB/dřevotřísku. Domy jsou v hotových sekcích a panelech. Stavba je rychlá, přesná a bez odpadu. Stavební balíčky dodáme v kontejnerech až na místo stavby – zpravidla během 60 dní. Kanadská certifikace a značkování dřeva v EU platí.

ORIGINÁLNÍ Kanadské Dřevostavby NELSON HOMES – přímo od výrobce se 70letou tradicí.

Naše přednosti:

Používáme překližku, nikoli OSB/dřevotřísku, což je zásadní rozdíl.
Solidní trámy o rozměru 2×6 – ne slabší 2×4, jak je zvykem v EU.
Stavební dřevo je státně certifikované a individuálně značkované. Podle zákonu o vstupu do EU je dřevo dvakrát tepelně upraveno – Kiln Dried + Sanitized.

TOTO JSOU FAKTORY, KTERÉ ABSOLUTNĚ OVLIVŇUJÍ KVALITU A ŽIVOTNOST STAVEB. KOSTRY NAŠICH DOMŮ MAJÍ NEOMEZENOU ŽIVOTNOST.

Firma Nelson Lumber existuje od roku 1949 a vyrobila téměř 50 tisíc domu.
Spokojenost zákazníka je absolutní priorita!